Vezměte děti sebou na led – Kdy je vhodná doba začít dítě učit bruslit?

Rozhodli jste se, že už konečně naučíte své děti bruslit na ledě? Zima je k tomu ideálním obdobím, jistě chcete, aby si to dítě užilo. Jak na to? 

Vezměte děti sebou na led – Kdy je vhodná doba začít dítě učit bruslit? 

Na zamrzlé rybníky můžeme zapomenout, již dlouho se nestalo, že by u nás byla taková zima, že by vodní plochy u nás dostatečně zamrzly. To ale nevadí, i když s dětmi nemůžete vyrazit na rybník si zabruslit, jistě najdete ve svém okolí zimní stadion, kde lze přijít na veřejné bruslení. Obvykle jsou na stadionech vyhrazeny i prostory pro bruslení dětí, tedy začátečníků, kteří ještě na ledě moc neumí. Třeba máte k dispozici i u vás na kluzišti naučné prvky, které dětem první krůčky na ledě usnadní. Kdy by se dítě mělo začít na bruslích učit? A jak postupovat? 

děti na ledě

Na věku až tolik nezáleží 

Pokud se ptáte, kdy je nejlepší čas vzít děti poprvé na led, je to asi kolem čtyř až pěti let. Ale řídit se tím rozhodně nemusíte, je to totiž individuální, hlavní je, aby dítě mělo vůbec zájem, se začít na bruslích učit. Pokud ho do toho budete nutit, moc dobře si dítě nepovede, nebude ho to bavit a vy zbytečně utratíte za brusle na led nemalé peníze. Samo dítě si obvykle řekne, zda by ho tato aktivita bavila či nikoliv. Určitě tak počkejte, až bude mít dítě skutečný zájem se učit. 

Pak máte dvě možnosti, můžete dítě přihlásit do kurzu, aby ho naučili učit trenéři nebo se do toho můžete pustit sami. Pokud vám to na bruslích jde, nebojte se toho a klidně dítě vezměte na led sami, užijete si spousty legrace. Důležité ale je, aby rodič dokázal být dítěti oporou. Pokud sami neujedete ani kolečko na stadionu, aniž byste se museli přichytávat mantinelů, asi to nebude mít úplně cenu, pro padající dítě, které potřebuje oporu, toho moc neuděláte. 

holčička s bruslemi

Hrazdičky pomohou s prvními krůčky 

Skvělé jsou pro výuku bruslení na ledě hrazdy, o ty se dítě opře, naučí se stát na bruslích a získá potřebnou stabilitu. Jelikož si hrazdu pak dítě jakoby posouvá před sebou, lze se tak naučit i správné pohyby. Opět je to ale individuální, některé děti nemají problém se učit bruslit jen za pomoci dospělého, stačí je chytnout za ruce, aby měly jistotu, a začnou tak jezdit zanedlouho i samy. 

Bruslení na ledě je zábava a děti to budou mít rády, zpočátku je ale připravte na pády.