Proč dát přednost skiareálu v Čenkovicích

Orlické hory patří k nejkrásnějším pohořím v naší zemi. Jsou trochu stranou zájmu hlavního dění, ale to je spíše výhodou ve srovnání s některými lyžařskými středisky. Máte tu veškerý komfort, který pro zimní pobyt potřebujete, ubytování i stravování na úrovni a samozřejmě i lyžařské terény pro celou rodinu.

lyžař na svahu

Proč lyžovat v Orlických horách

Není tu takový „blázinec“ – tímto drsným výrazem jsme naznačili, jak je tomu v některých horských střediscích v naší zemi. Nebudeme záměrně uvádět konkrétní jména, podstatné je, že se tam můžete dostat do určitých obtíží zejména díky obrovskému návalu lidí. Čím více lidí na sjezdovce a u doprovodných služeb, tím méně soukromí a té pravé pohody, kvůli níž také na hory jezdíme. Lyžování má být především pohodové sportovní odreagování a ne prodloužená ruka městské aglomerace. Ski Čenkovice navštěvuje méně rekreantů, než proudí např. do Krkonoš, Orlické hory zkrátka někteří lidé považují za nepříliš atraktivní, přitom k tomu není žádný důvod. O atraktivitě tamního střediska se snadno přesvědčíte sami, zvláště pak, až vystoupáte sedačkovou lanovkou na Bukovou horu.

lyžování za slunečného počasí

Fantastický výhled – Čenkovice se nachází na úpatí Bukové hory a z její druhé strany je lyžařům k dispozici skiareál Červená Voda. Oba areály byly původně nezávislé a před několika lety se spojily a vytvořily společný projekt s jednotnými skipasy. Pro vás to znamená jediné – na jeden skipas lyžování na všech sjezdových tratích, které Buková hora nabízí, a není jich tu málo. Na své si tu přijde každý, rekreovat se sem jezdí i Jaromír Jágr, ten si oblíbil sjezdovku Mlýnice, která patří k nejdelším v republice. Je dlouhá úctyhodných 2150 metrů s převýšením téměř 400 metrů. Ale co vás tu ve ski Čenkovice zaručeně „dostane“, je ten úchvatný výhled z výstupních stanic lanovek a vleků. Za slunečného počasí je tu lyžování skutečně za odměnu.