Poporodní sex – co dělat, když není chuť

Očekávané narození dítěte je plné euforie, která se k překvapení mnoha dam proplétá bolestí, strašným nepohodlím a trvalou únavou.
Čas plyne, život pomalu nastavuje stabilní rytmus. Jednoho dne se potřeby ozvou a partner nebo manžel jí silně připomínají, že je i žena.
Podle gynekologů by se minimální doba abstinence měla uzavřít do šesti týdnů, definovaných podle datašestinedělí. Tolik na to, aby se děloha stahovala, krvácení zastavilo a proběhla regenerace tkáně. Stává se, že i po nástřihu, který, i když se hojí poměrně rychle, způsobuje nepohodlí a bolest i při nejjednodušších činnostech.porod dítěte
Gynekologové vysvětlují, že vzhledem k tomu, že s každým je zacházeno odlišně, pak jesexuální aktivita také individuální záležitostí. Všichni podtrhují důležitost vědomí mužů, jaké je narození dítěte, jaké úsilí vyžadují a jak mění ženské tělo. Ať se vám to líbí nebo ne, vaše milovaná může mít inkontinenci a jakýkoli pokus o styk může být bolestivý.
Během porodu nastává poranění, poškození měkkých tkání a svalů pánevního dna. Trvá přibližně 3 měsíce, než se jednotlivé orgány vrátí k normálu, i když po této době jsou s kojením spojeny bolesti břicha, méně pocitů nebo rozpaků, což činí sex nepříjemnou povinností a slouží pouze k uspokojení partnera.
Stojí za to začít konverzací – sdílení pochybností, vysvětlování nálady a tématu, děláme tím krok správným směrem. Poskytněte si čas, protože sex má být uspokojivý, může být dobrým začátkem masturbace a orální sex. Umožní vám seznámit se s tímto novým tělem, prozkoumat odpověď na podněty a naučit se vše od začátku. Kojící ženy by neměly zapomenout, že během kojení hladina hormonů klesá, což vede k vaginální suchosti. Používejte veřejně dostupné krémy a gely, stejně jako estrogenový krém předepsaný lékařem, který obnoví vaginální vlhkost mnohem rychleji. Rovněž je třeba si uvědomit, že u kojících matek může menstruace na několik měsíců vynechat.poporodní sex
Poporodní sex je stále tabu. Dotázané dámy přiznávají, že i přes velkou otevřenost je téma obtížné a raději se ho nedotýkají ani mezi zkušenějšími přáteli. Zároveň jim vysvětlují, že zájem a naplnění mužů v posteli je pro ně velmi důležité, takže tato nová situace způsobuje začarovaný kruh. Něco, co se od nynějška očekávalo a bylo krásné, se náhle změní v nepříjemnou povinnost a způsobuje, že vztahy s partnerem se stále více narušují.