Parkour

Jedná se o druh pohybu, jejímž základem je se dostat z bodu A do bodu B za pomocí vlastního těla, co s nejméně vyloženou energií. Začátky této pohybové disciplíny sahají až do Francie, jehož zakladatelem je David Belle.
lidská vlajka
David Belle už jako malý chlapec slýchával příběhy o hrdinství jeho otce Reymond Belle, který byl kvalifikovaný hasič a vynikající sportovec. Rodina mladého Davida věděla, že půjde ve stopách svého otce. O pár let později mladý David nastupuje do armády a získává certifikát Francouzkého národního červeného kříže. V té době zakládá také skupinu Yamakasi. V armádním a hasičském sboru se David nenašel a tak se tedy vydává svojí cestou k parkouru.
Krása parkouru spočívá v tom, že ho můžete provozovat kdykoliv a kdekoliv. Pokud žijete na venkově, kde se musíte spokojit s pouhým balíkem na poli nebo s dětským hřištěm v parku, tak v rozvoji a zdokonalování Vás to určitě neomezí. Oproti tomu městské prostřední nabízí více možností v objevování nových míst a zdolávání překážek. Trénink nevyžaduje nijak speciální oblečení, avšak je dobré si pořídit běžeckou obuv, která je lehká, s dobrou přilnavostí a tlumením dopadů. Ale jak říká David Belle! „Holé nohy jsou nejlepšími botami!“
salto vzad
Parkour s sebou přináší i filozofické hodnoty, které se dají aplikovat do života. Komunitu a spolupráci, respekt vůči okolí, skromnost a vytrvalost. Po celém světě vznikly akce jako Jamy a workshopy, které představují sraz parkouristů na jednom místě. Poznáte jak nové místo, tak nové lidi, od kterých se můžete učit nové věci. Ačkoliv popularita parkouru stále roste a dostává se do medií stále je to mezi některými lidmi vnímán jako druh vandalismu. Proto je důležité zachovat vzájemný respekt, bez kterého to nemůže fungovat. Jsi tedy už připravený vypnout počítač, televizi a změnit život? Protože kdy jindy než právě teď.