Zvířecí kamarád do domu i do bytu

Chtěli byste mít doma domácího mazlíčka? Nevíte, které zvířátko by bylo nejvhodnější? Pak čtěte dál, dozvíte se, co byste měli zvážit předtím, než si mazlíčka koupíte a hlavně jaký typ mazlíčka byste měli vybrat, aby mu u vás bylo dobře a aby vám bylo dobře s ním. U volby zvířátka byste měli zvážit následující věci.
Potěšte své dítě domácím mazlíčkem
Velikost a typ vašeho bydlení
Než si pořídíme domů zvířátko, zvažte vaše prostorové možnosti. Když máte menší byt ve středu města, tak si nepořizujte hned kočku, psa či jiné zvíře, které potřebuje hodně prostoru. Pro takovéto případy je nejlepší morče, křeček nebo zakrslý králík. Tato zvířata nejsou prostorově náročná a nemusíte s nimi chodit ven. Můžete si také pořídit rybičky, ale s těmi si moc nepohrajete.
Když máte dům s velkou zahradou, tak si klidně pořiďte psa nebo kočku. Venku může být na zahradě, kde bude mít dostatečný životní prostor. Je také potřeba, aby se měl váš pejsek kam schovat, když nebude nejhezčí počasí.
Čas, který chcete mazlíčkovi věnovat
Pokud překypujete časem a chcete vašemu mazlíčkovi věnovat i několik hodin denně, bude pro vás automatickou volbou pes. Musíte ho každý den venčit ráno i odpoledne, proto je pes nevhodné zvíře pokud chodíte do práce v šest ráno a vracíte se v osm večer.
Jestli moc času nemáte, chovejte nějaká menší zvířata nebo kočku (pokud bydlíte na vesnici). Můžete také mít rybičky – ty jsou nejméně časově náročné, ale zase si s nimi asi moc legrace neužijete.
Pořiďte si pejska
Kolik peněz chcete investovat do chovu
Kromě samotného koupení mazlíčka, vás váš zvířecí člen rodiny bude něco stá i v průběhu. I ty rybičky musí něco žrát, a co teprve takový bernardýn. Před koupením mazlíčka je potřeba si zjistit, kolik a co jí a jaké prostředí potřebuje (jestli je třeba koupit klec, misku, boudu apod.). Volte podle toho velikost mazlíčka – když chcete psa, ale nechcete mít extrémní výdaje za jeho krmivo, nepořizujte si dogu ale třeba pudla či jezevčíka.
Jestli jste vše pečlivě zvážili, pořiďte si svého mazlíčka a zažijte s ním plno nevšedních zážitků.