Jak na domácí posilovnu?


Mnoho fitness nadšenců se muselo jak minulý, tak tento rok potýkat se zavřenými posilovnami. Pro člověka, který se cvičení a posilování aktivně nevěnuje, se to může zdát jako naprosto banální problém. Avšak jedinci, pro které byl každodenní trénink v posilovně neodmyslitelnou součástí jejich každodenního života, je tato skutečnost značně problematická.

žena při cvičení

Kvalitní trénink lze samozřejmě bezpochyby uskutečnit i doma pouze s vlastní váhou. Avšak pokud se cvičení věnujete již delší dobu, pak pro vás takový trénink pravděpodobně nebude dostačující a nepovede ke kýženým výsledkům. Během pandemie koronaviru si mnoho lidí zakoupilo alespoň základní posilovací vybavení. Pokud se však rozhodnete pro zařízení domácí posilovny, nebudete se muset obávat dalšího uzavření fitness center a budete moci na svých cílech pracovat i nadále každý den!

Jaké vybavení pořídit?

Odpověď na tuto otázku bude odvislá především od toho, na jaký trénink jste zvyklí a jaký je váš cíl. Jestliže jste se doposud zaměřovali spíš na kardio a posilování s vlastní váhou, poté pro vás bude běžecký pás či rotoped dobrou investicí. Po začátečníky jsou vhodné rovněž další pomůcky na cvičení, jako je například gymnastický míč Cvičdom, balanční podložka nebo odporové gumy, jež váš trénink ozvláštní a rovněž vám umožní zapojit více svalových skupin.

Jestliže jste dosud byli zvyklí na těžší silované tréninky, pak ve vaší domácí posilovně nesmí chybět takzvané “jednoručky”, a to nejlépe v různých váhách. Na začátku tréninku je totiž mimořádně důležité aktivovat svaly s lehčí váhou až poté přejít ke cviků s těžším závažím. Tento postup slouží jako účinná prevence zranění.

činky v posilovně

V každé správném “fitku” by neměla chybět osa (nebo také obouruční činka) a samozřejmě kotouče. S tímto nářadím můžete zapojit opravdu mnoho svalových partií od zad až po nohy. K tyči je rovněž vhodné pořídit také stojan, na který budete moci činku při cvičení pohodlně odložit.