Zastřešení, co vás nezklame


Přemýšlíte, jak vylepšit svou zahradu? Co takhle si na ni vytvořit krásné venkovní posezení pro vás, rodinu a přátele. Ideálně, když bude zastřešené.

Zastřešení, co vás nezklame

Jara pomalu končí a přichází léto. Pokud ho nechcete trávit pouze zalezlí doma, měli byste přemýšlet o vybudování alespoň nějakého menšího venkovního posezení na zahrádce. Skutečně se nemusí jednat o žádný velký přepych. Bohatě postačí, aby se vám dobře sedělo a vlezlo se vám tam více než dva lidé. Není potřeba budovat něco drahého a velkolepého. Dokonce není nezbytné vytvářet ani podlahu, alespoň ne žádnou cenově náročnou. Dnes se dají koupit docela levná podloží připomínající linolea, ovšem učená do venkovního prostoru.

Velká pergola

Základem každého takového projektu samozřejmě musí být nábytek, jelikož bez něj by to nešlo. Ten může být tvořen klidně i plastovými židlemi a stolkem za pár stovek, maximálně tisícovek. V případě, že toužíte po něčem více reprezentativním, můžete si pořídit třeba ratanový nábytek, ideálně z druhé ruky. To nebude tak drahý a svou úlohu sehraje více než dobře. Přemýšlet byste však měli i o jakési formě zastřešení.

I když se to v zimě nezdá, letní paprsky dokáží být velice vtíravé a nepříjemné. Když pak budete sedět na zahradě celý den, mohli by vás docela dost potrápit, a dokonce vám i uškodit. Je tedy dobré si nějakou tu stříšku pořídit. Kdo chce šetřit, ten sáhne po slunečníku. Ten může vypadat docela k světu, a navíc zamezí slunečním paprskům v otravování. Ovšem dešťové kapky již nezadrží. Máte-li vyšší rozpočet, určitě byste měli uvažovat nad koupí některé z levnějších pergol https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany.

Zakřivená pergola

Staví se rychle

Jejich největší výhodou je samozřejmě cena, ovšem není to jediná přednost, kterou tato klasická venkovní konstrukce má. Rovněž se může pyšnit snadnou montáží. Skutečně, pokud si ji pořídíte, dostanete pouze jakousi stavebnici, kterou je pak nezbytné sestavit. Jeden člověk na to nestačí, ale když si k sobě vezmete na pomoc zručnějšího kamaráda, zvládnete to během pár hodin. V případě, že se vám nebude chtít, objednejte si sestavení u dodavatele. To je však často služba za příplatek.