Čistá by měla být voda automaticky

Koupit si koupací plochu před dům na zahradu je rozhodne super nápad. Nesmíte však zapomínat na to, že je potřeba ji neustále obhospodařovat.

Čistá by měla být voda automaticky

Každý by chtěl mít asi vlastní koupací plochu, ale pokud nemáte vhodný pozemek, tak máte smůlu. V případě, že ho ale máte, ideálně pak ještě před vlastním domkem, můžete si ji už začít plánovat. Je to rozhodně lepší řešení, než chodit někam na plovárnu nebo se chodit koupat vedle k rybníku. Skvělou zprávou navíc je, že není potřeba vyhazovat příliš mnoho financí ani překopávat půlku dvorku. Dnešní nadzemní bazény jsou totiž velice levné a není nutné je zapouštět do země. Sice pak nevypadají kdovíjak fantasticky, ale důležitá je zde funkce, nikoliv estetika.

Ananas v bazénu

Do deseti tisíc můžete mít svou vlastní malou koupací plochu. Zapomeňte však na to, že to bude vaše jediná investice v tomto směru. Budete muset ještě vynakládat peníze na vhodné prostředky k čištění vody. Bez toho si koupání moc neužijete. Naštěstí obvykle nejsou příliš drahé. I když jak které. Cena bazénové chemie se totiž může hodně lišit kus od kusu.

Tou nejlevnější a trochu nepřekvapivě také nejoblíbenější chemií je chlór. Každý, kdo byl někdy na plovárně se s ním už setkal. Používá se u nás totiž skoro všude, kde je možné se veřejně koupat. Jeho cena je skvělá, jeho účinky jakbysmet, ale na druhou stranu jsou tu i mínusy. Někoho může odrazovat jeho poněkud ostřejší zápach, který je hlavně při silnější koncentraci opravdu nepříjemný. Ještě horší je však fakt, že dokáže poměrně citelně podráždit pokožku, a to i takovou, která není citlivá.

Sluneční brýle u bazénu

Jak již bylo naznačena výše, alternativ je docela dost. V případě, že nebudete chtít příliš utrácet i nadále, můžete místo chlóru vyzkoušet přípravky, které pracují s aktivním kyslíkem. Sice nejsou tak účinné, ale na druhou stranu jejich síla je dostačující a krom svých dezinfekčních vlastností se nijak dál neprojevují. Nezapáchají ani nedráždí pokožku. Někdo ale preferuje raději mořskou sůl, která může dokonce působit blahodárně. Ovšem jen v kombinaci se solonizační jednotkou, a ty se nerozdávají zadarmo, ale jsou docela drahé.