Začátek s cyklistikou

Cyklistika je vášnivý koníček, který rozhodně prosívá našemu zdraví a kondičce. Kromě dobrého kola potřebujeme rozhodně správné oblečení a vybavení.

Začátek s cyklistikou

Výběr nového kola

Aby i ten nejlepší cyklista mohl podávat svůj maximální výkon, tak potřebuje dobré kolo, které má na výsledek největší vliv. Pro takové projížďky a třeba cestu do práce pár kilometrů postačí i nějaké obyčejné, které máme třeba doma na půdě. Ovšem pokud se chceme tomuto koníčku věnovat více, tak je rozhodně dobré si dělat radost nákupem nového kola, přičemž to je nesrovnatelné třeba oproti dvacet let starému kolu.

cyklistický výlet

Hned na začátku se musíme rozhodnou o typ kola, protože terénní kolo není vhodné pro sprinty na silnici a naopak. Rozhodující bývá stavba rámu, odpružení a šířka kol. Kromě toho musíme brát ohled na naši výšku, od čehož se odvíjí velikost rámu a celkově kola. Určitě záleží i na Vašich finančních možnostech, ale pamatujte na to, že takovou věc si kupujeme párkrát za život. Až jej budete mít doma a budete si užívat každý kilometr, tak nezapomínejte ani na pravidelnou péči a servis, což znamená další spoustu spokojených kilometrů.

Vybavení

Dospělí lidé můžou jezdit sice na kole bez helmy, ale to rozhodně neriskujme, protože při ježdění v terénu, nebo třeba ve vysokých rychlostech na silnici může přijít ošklivé zranění. Právě helma chrání naši hlavu, takže zvolte správnou velikost, a hlavně pevný materiál, který při pádu ochrání. Třeba v lese nikdy nevíme, na co můžeme narazit, takže například takový mokrý kořen se nám může stát osudným, kdy se prostě nevyhneme pádu.

cyklistické oblečení

Takže vzít si chrániče alespoň na kolena a lokty je skutečně správné rozhodnutí. Další vybavení záleží na stylu ježdění a na našem komfortu, ale je dobré mít vhodné cyklistické oblečení. Prvním bodem jsou pevné boty, jež budou na noze hezky sedět. Dále tu máme tričko a další oblečení horní poloviny těla. Někdy se pořádně zapotíme, takže je důležité, aby nám i při rychlé jízdě nebyla zima vlivem potu. Jako poslední tu máme kalhoty, které právě kromě dobrých vlastností musejí být pohodlné, takže dobrou volbou jsou cyklistické kalhoty Craft https://www.c-store.cz/craft/eshop/62-1-BIKE-CYKLISTIKA/830-2-Kalhoty.