Jak na sobě zapracovat s trampolínou 366

Alkohol a cigarety – pro někoho možná nepříjemné zjištění, ale v dnešní době již většina lidí dobře ví, že konzumace alkoholu, zvláště pravidelná a ve větším množství, a také kouření cigaret poškozuje zdraví velmi výrazně, a že pokud chceme na sobě zapracovat, základním předpokladem je zbavit se těchto zlozvyků.
Správná životospráva – bez ní by to také nešlo, a tak postupně (nikoli naráz) zařazujte do svého jídelníčku zdravé tuky (semínka a ořechy a za studena lisované rostlinné oleje), celozrnné obiloviny včetně jáhel, rýže a pohanky, více luštěnin, naklíčená semena a samozřejmě ovoce a zeleninu, která by měla tvořit páteř stravovacího režimu.

skákání v zábavném parku

Jóga, masáže a meditace – kromě pravidelného spánku je důležitý také odpočinek a relaxace, ideální formou je cvičení jógy, protahování, meditační techniky a také různé masáže, z nichž nejúčinnější je jemná masáž vlasaté části hlavy a zátylku a reflexní masáž chodidel.
Pravidelný fyzický trénink – pohyb je základním předpokladem zdravého vývoje každého organismu. Práce svalů umožňuje správné fungování lymfatického a imunitního systému. Nedostatkem pohybu trpí více než dvě třetiny populace, nahrává tomu sedavé zaměstnání, automobily a mnoho technických pomůcek pro usnadnění práce. Lidé se dříve více pohybovali a zaměstnávali svaly celého těla, ideální byla práce na poli, na slunci a čerstvém vzduchu. Přiblížit se tomuto ideálu můžeme turistikou, jízdou na kole a také skákáním na trampolínách.

skákající děti

Proč právě trampolíny

Většina lidí se věnuje sportům, které velmi zatěžují klouby, páteř a klenbu chodidel. Jsou to prakticky všechny běžecké disciplíny a sporty prováděné na tvrdé podložce, jako je basketbal, házená, tenis, volejbal (kromě plážového, který je zdravější), fotbal, hokej atd. Na trampolíně 366 Goodjump zaměstnáte většinu svalů, tato činnost je srovnatelná s prací rolníků na poli s ručním nářadím, je také velmi vyčerpávající, pouhých deset minut skákání se dá přirovnat k výdeji kalorií jako při půlhodině intenzivního běhu.
Nespornou výhodou je právě měkká podložka, která při dopadu chrání kloubní pouzdra, meziobratlové ploténky a zároveň při skákání bosými chodidly posiluje jejich svalová vlákna a tím udržuje příčnou i podélnou klenbu ve správné pozici.