Internet není za všech okolností bezpečný

Pokud rádi surfujete po celosvětové síti, jistě moc dobře víte, že se nejedná zrovna o nejbezpečnější prostor. Samotný internet samozřejmě škodlivý není, ale stránky, které navštěvujete, mohou ukrývat nebezpečný obsah, který může uškodit hlavně vašemu systému. Je proto více než vhodné, abyste chodili pouze na weby, které jsou prověřené a brány jako 100% bezpečné. V opačném případě si můžete nahrát do počítače pár virů, které bude jen obtížně likvidovat. V některých případech je dokonce nutné přeinstalovat celý systém, což znamená celou řadu problém, které s tím souvisí. Abyste totiž nahráli vše potřebné a uvedli to do původního stavu, bude vás to stát nemalé množství času.
Zabezpečení počítače
Vyvarovat se návštěv pochybných webových stránek není jediným preventivním způsobem, jak zabezpečit systém na vašem počítači. Rovněž vám mohou pomoci speciální antivirové programy. Ve Windows 10 nejsou potřeba, jelikož tam střeží Defender, který je sám o sobě velice efektivní, ale v případě, že máte starší typ systému, je určitě lepší, abyste si nějaký typ antivirového programu pořídili. Nemusíte za něj dokonce ani platit, ovšem budete se muset smířit s osekanou verzí. Ve většině případů ale i takováto osekaná verze je způsobilá chránit systém před nežádoucími počítačovými viry.
Propojení s internetem
Obtěžování na sociálních sítích
Žel, počítačové viry nejsou jediným nebezpečím, které by vás mohlo v bohatém světě internetu potkat. Nepříjemnosti vám mohou způsobit i lidé. Hlavně na sociálních sítích se pohybuje mnoho trollů, kteří vám mohou otravovat život mnoha způsoby. Nejčastěji vám posílají rozličné nechutné zprávy či maily. Můžete proti nim bojovat tak, že si je prostě vymažete z profilu nebo, pokud to nebude fungovat, vymažete svůj profil a založíte si nový, tentokrát pod jiným jménem. Někteří trollové jsou ale nejen otravní, ale mohou být i nebezpeční. Z toho důvodu nikde na sociálních sítích neuvádějte vaši pravou adresu a pokud možno ani jméno.