Život ve městě nebo na vesnici?

Každé město má svou jedinečnou atmosféru a kouzlo. Život ve městě je neustále v pohybu. Můžete se přepravit rychlou MHD, vše je na dosah ruky. Pro rodiny s dětmi je širší výběr školek, škol a různých aktivit. Město představuje nekonečné možnosti nočního života, nebo denních aktivit v podobě různých galerií, kin, restaurací a pracovních příležitostí.
Na druhou stranu, městský život není pro každého. Člověk musí dbát zvýšené opatrnosti, a musí čelit stresu. Pro někoho to může být zatěžující na psychiku. Musí se počítat s vyšší kriminalitou. Parkovacích míst je nedostatek. Smog a znečištěné ovzduší se časem můžou projevit na zdraví člověka.
život na vesnici
Mít vlastní dům a soukromí ve vesnici je neporovnatelné s životem ve městě. Představte si prostornou domácnost s vlastní zahrádkou, kde si můžete pozvat kamarády na grilování, oslavu, kde si můžete dopřát různé relaxační aktivity. Můžete si pěstovat vlastní zeleninu a ovoce, na kterých můžete ušetřit nějaké korunky.
život ve městě
Vzduch je mnohem čistější a výhled z okna na zeleň je nepopsatelný. Příroda a čerstvý vzduch prospívají zdraví, ale i na psychiku. Na vesnici je mnoho míst, kam se můžete vybrat na výlety. Pocit bezpečí pro lidi je na mnohem vyšší úrovni. Život ve vesnici rozhodně nemusí být nudný, dnes už organizují různé události a aktivity pro své občany.
rozhodnutí je na každém z nás
Ztráta anonymity může být někdy přítěží, hlavně když narazíte na otravné sousedy. Starostlivost o dům je taky náročnější než starostlivost o byt. Vše třeba brát z dlouhodobého hlediska. Izolace od městského života přináší aj jisté nevýhody – supermarket nemusí být otevřený a budete muset často docházet na nákupy. A to nehovoříme jenom o nákupech, ale i o práci, škole a různých služeb. Spoje taky nebudou nejrůžovější. V konečném důsledku je pouze na Vás, co si zvolíte za vhodné, či klidný život na vesnici nebo rušný život ve městě.