Tuhé mýdlo či sprchový gel?

Lidé se dělí na dva tábory, pokud dojde řeč na to, čím se daný člověk umývá. První jsou zastánci klasického, tedy tuhého mýdla a ti druzí sprchových gelů. Když se setkají dva protichůdné názory, často se tato nevinná diskuse změní v drsnější výměnu názoru. A to vše jen kvůli pár bublinkám! Při tom o nic nejde. Každý ať používá to, co mu samotnému nejvíce vyhovuje. My se dnes ale podíváme na to, jaký je pohled vědců.

Koupelna s vanou

Začněme tedy třeba u mýdel. Tuhá mýdla se v našich koupelnách přestala objevovat také díky pohodlnosti. Sprchový gel stačí jenom zmáčknout, nanést na tělo a už vidíme tu spoustu pěny. U mýdla je tento postup trochu zdlouhavější. Velkou výhodou mýdel je, že je většina z nich na přírodní bázi, a to hlavně ty ručně vyráběné. Jejich cena je také značně nižší, a i kdybyste mydlili třeba celou rodinu, nedostáhnete takové spotřeby jako u sprchových gelů. Často zažitou skutečností také je, že tyto mýdla vždy vysušují. To není tak úplně pravda. Záleží totiž na výběru. Pokud vás tedy trápí suchá pokožka, volte mýdla s obsahem kvalitních přírodních olejů. Muži si je oblíbili hlavně proto, že jak víme neradi ztrácejí čas, kde nemusí. Proto jsou nadšeni z toho, že nemusí řešit, jestli se jedná o sprchový gel či šampon. V tuhých mýdlech mají totiž vše v jednom.
Tekuté mýdlo

I přes spoustu výhod tuhých mýdel, v dnešní době jsou jednoduše populárnější sprchové gely. Jak už bylo zmíněno sprchové gely jsou často vyrobeny chemicky. Pokud jste zapřisáhlým ekologem, taky si je zrovna neoblíbíte, protože s každým novým sprchovým gelem si přinášíte do domu další plast.
Druhy mýdel
Důvodem, proč se gely pyšní takové oblibě, je dlouhotrvající vůně, kterých je navíc opravdu nepřeberné množství, jednoduchost použití. Sice si více připlatíte a abyste stále nemuseli běhat do obchodu, vyplatí se mít doma zásobu, ale za to budete vonět. Na závěr vám poskytnu ještě jednu radu: není dobré používat na mytí partnerův/partnerčin sprchový gel, protože má každý jiné složení, a tak by úplně nemusel vyhovovat zrovna vaší pokožce.