Pomůcky pro práci v lese

Brigáda v lese může být náročná, pravděpodobně se totiž bude jednat o sbírání klestí a ať už to zní jakkoliv, bude se jednat o náročnou práci. Víte však, co všechno budete potřebovat? Pokud jste si něco podobného již domlouvali, jistě víte základní pomůcky. Níže se ale dozvíte další tipy, které vám pomohou, jelikož je jistě využijete.
označený strom
Samozřejmě mezi základní vybavení patří sekera, pilka a hrábě. Sekeru využíváte na odsekávání klestí, případně si pomůžete pilkou. Hráběmi poté sbíráte malé zbytky, které byste zbytečně po pár kusech tahali rukama. Tohle se však dozvíte jistě již na začátku. Není to však vše, co se vám jistě bude hodit.
srovnané klády
Nezapomeňte, že budete v lese několik hodin. Je nutné dodržovat pitný režim, a jelikož si zde stoprocentně máknete a budete se potit, vody si vezměte dostatek. Neberte si colu a jiné podobné pití. Spíše něco, z čeho se opravdu napijete. Stejně tak je důležité jídlo, které vám pomůže nabrat již ztracenou energii. Obloženým pečivem nic nezkazíte. Nezapomeňte však na tyto dvě důležité věci, jinak práci nezvládnete.
Jak už jste se mohli dočíst, zpotíte se. Zdá se to jako nevinná práce, ale tahat kubíky klestí není jen tak. Proto se vám bude hodit ručník, do kterého si utřete pot, aby z vás tolik neteklo. Stejně tak budete v lese a nikdy nevíte, kdy na vás přijde potřeba. Proto si vezměte přinejmenším kapesníky. Ty se hodí vždy.
sekera na špalku
Nezapomeňte mít dostatečně pevnou obuv, jelikož klestí bude poházené všude a může se rychle stát, že se zraníte. Také je třeba nosit rukavice. Věřte, že pokud je zapomenete, taháním klestí si je odřete do krve. A samozřejmě je nebudete mít špinavé a citlivé, tudíž uděláte více práce. Oblečení může být také potřeba, mikinu si můžete odložit kamkoliv, ale v lese bývá vždy větší zima, proto počasí nikdy nepodceňujte. A stejně tak nezapomeňte na repelent, v lese je totiž živo všude.