Nezapomínejte na čisticí prostředky a kosmetiku vašich sexuálních pomůcek

Sex je přirozenou součástí lidského života, stejně tak využívání různých erotických pomůcek. Nemá význam si namlouvat, že je to ryze ženská doména, trh je dnes zásoben mnoha vynalézavými prostředky, jak zvýšit požitek z rozkoše, ať už formou masturbace, anebo ve vzájemném partnerském soužití.
Zakoupíte-li si vibrátor, umělou vagínu, vibrační kuličky a vajíčka, nebo jiný vyvedený model, znamená to pro vás otevřenou cestu k nepoznané rozkoši, ale zároveň přijetí určité zodpovědnosti. Stejně tak, jak se staráte o své tělo a nezanedbáváte hygienu intimních partií, nesmíte opomíjet ani péči o ty technické zázraky.

vibrátor

Zejména je třeba si uvědomit, že se jedná o výrobky, které využíváme na vlastní kůži, a to ve velmi citlivých tělesných partiích. Každý zánět nebo podráždění těchto míst jsou velmi nepříjemné. Výrobci na tato fakta pamatují a u každého z nich je vždy v návodu k použití uveden i seznam doporučovaných čisticích prostředků, kosmetiky a přípravků pro dlouhou životnost.

Jak často umývat

Jde o pomůcky, jež jsou vystaveny kontaktu s tělesnými sekrety – se slinami, se spermatem, s poševním sekretem, s lubrikantem, případně s krví. V těchto místech se pak dobře rozmnožují bakterie, které by mohly být zdrojem nákazy, nehledě na nepříjemný zápach. Umývat tedy pravidelně, ihned po ukončení hrátek, a rovněž pamatujte na dostatečné vysušení. Neukládejte vlhké nebo dokonce mokré hračky do ochranných pouzder a krabiček, protože právě vlhkost je zdrojem množení patogenů a dalšího zápachu.

dívka

Silikon, latex, pryž

Každý materiál vyžaduje jiné čistidlo a mějte na paměti, že např. u některých druhů latexu nelze použít běžná mýdla a saponáty, které by poškodily jeho jemnou strukturu. V tomto směru je nenáročný pouze silikon a některé podobné gelové polymery. V ideálním případě postupujte podle doporučení v návodu a používejte speciální spreje, desinfikátory a antibakteriální čističe.