Mistrovství světa v hokeji – Česko vs Lotyšsko

Mistrovství světa v hokeji 2022 – Česko vs Lotyšsko.

Po tom, co Česko prohrálo nad Rakušany v samotných nájezdech a fanoušky tak nepříjemně překvapily, se tým pod vedením Kariho Jalonena snažil hodit zápas za hlavu a vyhrát nad slabším týmem a to nad Lotyšskem. Český tým po pěti minutách ukázal, že to rozhodně jako s Rakouskem nedopadne, jelikož se o první gól postaral Zohorna. Zohorna se po několika snahách svých spoluhráčů ujal puku, obkroužil brankáře soupeřů, našel si místo mezi levou tyčí a levou bruslí brankáře Lotyšska a vstřelil krásný gól.

sport

Pár sekund po prvním gólu se strhla na polovině soupeřů před brankářem mela a Česko si zahrálo přesilovku, při které Roman Červenka střelil z boku hrací plochy druhý gól v tomto zápase. Se třetím gólem Česko nezahálelo a pro svůj první gól na Mistrovství světa ve Finsku si dojel Michael Špaček v sedmé minutě. Michael špaček hrál za národní tým už minulý rok, ale nikdy nebyl pořádně vidět jako jeho spoluhráči. V letošní sezóně má na svém kontě dva góly a dvě asistence.

Na čtvrtý gól se čekalo do sedmnácté minuty, kde se toho ujal Tomáš Hertl. Tomáš Hertl v Národním týmu působí od sezóny 2012/2013. Je tak dalším hráčem, bez kterého si tento tým nedokážeme představit. Tomáš Hertl však nepodává nějak obrovské úspěchy jako například Roman Červenka, ale na svém kontě nyní drží za tuto sezónu jeden gól a tři asistence.

sport

Pátý gól přišel dvě minuty po Hertlovi. Ujal se ho všem známý hráč, který je také neodmyslitelnou součástí Národního týmu. O pátý gól se postaral David Pastrňák, který těsně před zápasem s Lotyšskem přiletěl. Rychle se aklimatizoval a hned využil situace, aby bylo vidět, že je v Národním týmu právem a rád. v našem týmu působí od sezóny 2015/2016 a v nynější sezóně má na kontě tři góly a dvě asistence. Každý fanoušek je rád, že se Pastrňák v Národním týmu objevil a dodává tak týmu skvělou náladu.

Na začátku třetí třetiny Lotyšsko změnilo svůj stav z 0:5 na 1:5 a gólu se ujal Kulda.