LED reflektory jako pracovní osvětlení

Česká republika je proslulá svým kutilstvím. Právě v naší zemi se dokáže prosadit nejvíce majitelů šikovných rukou, Češi jsou tím ve světě pověstní, máme po předcích v genech uloženy informace, že lze svépomocí dokázat leccos, a že si můžeme poradit i ve svízelné situaci. Je to do jisté míry způsobeno i tím, že jsme nikdy (až na drobné výjimky ve středověku) nebyli žádnou velmocí s rozsáhlými územními celky.

reflektroy

Montážní jámy

Mnozí z nás si sami zvládnou http://www.studuj-ictm.cz/blog/zarucene-tipy-jak-zvladnout-maturitu-bez-obavporadit s technickými vymoženostmi v domácnosti, opravit kapající kohoutek, závadu na elektroinstalaci, a týká se to i drobných zásahů u automobilů. Kupříkladu vyměnit motorový olej včetně olejového filtru není nic složitého. Stačí k tomu montážní jáma nebo ocelová rampa a kvalitní osvětlení, nejlépe v podobě halogenového reflektoru. Halogenovou žárovku lze však nahradit LED halogenem, který vykazuje mnohem nižší spotřebu energie a zároveň stabilní, vysoký světelný tok.

Práce v interiéru

Kutilové se mohou realizovat i ve stavebnictví. Zvládneme svépomocí vymalovat, profesionálně položit koberec, plovoucí podlahu a dlažbu, poradíme si se sádrokartonem a pórobetonovými tvárnicemi atd. A co k tomu budeme potřebovat? Kromě dobré nálady a chuti do práce i dostatek umělého světla, ideálně v neutrální bílé barvě. Může to být třeba hliníkový reflektor s úhlem vyzařování 120 stupňů, světelným tokem až 5000 lumen, jako dokonalá náhrada za 400 W žárovku.

žárivé světlo

Osvětlení zahrady a venkovních prostor

Reflektory nachází uplatnění i na zahradách, terasách, balkonech, prostorách v blízkosti bazénů, osvětlování příchozích cest a fasád domů. Mohou tvořit zajímavou kulisu a zároveň být praktickým vodítkem při pohybu v exteriéru. Výrobky na trhu tyto vlastnosti plní, jsou osazovány dostatečným krytím IP vůči povětrnostním vlivům a jejich značnou předností je nižší spotřeba energie ve srovnání s klasickými halogeny a velmi dlouhá životnost, přesahující 10 let.